GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Prydnadsurna 10717508
*
nr 1071 7508
Prydnadsurna
Keramik, höjd: 40 cm
Kondition: skadad
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 november 2016
kl 20:15:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/11 18:28:55
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik prydnadsurna
-
9421 Fat
2 st, Kina, porslin, Dia 14 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13
-
9397 Fat
Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Ekeby, fis..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:25
-
9204 Gräddkanna
Berlin, 1800-tal, Porslin. Höjd: 7 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:22
-
9267 Lockurna
Delft. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:17
-
9070 Lockurna
Kina. Höjd: 15cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:02
-
9189 Lockurnor
Ett par, porslin, bemålade. Höjd: 28 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:31
*
Prydnadsurna
Kondition: skadad
nr 1071 7508
Prydnadsurna
Keramik, höjd: 40 cm
Kondition: skadad
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 november 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/11 18:28:55 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik prydnadsurna
-
9421 Fat
2 st, Kina, porslin, Dia 14 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13 -
9397 Fat
Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Ekeby, fis..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:25 -
9204 Gräddkanna
Berlin, 1800-tal, Porslin. Höjd: 7 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:22
-
9267 Lockurna
Delft. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:17 -
9070 Lockurna
Kina. Höjd: 15cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:02 -
9189 Lockurnor
Ett par, porslin, bemålade. Höjd: 28 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:31



